Aktuality:

Září, říjen
22.10.2014 17:59
Během těchto dvou měsíců jsme se zúčastnili třech závodů - Robinsoniády, Šlapanického vlka a zkoušek v Přerově, kam jel jen Frey. Vzhledem k tomu, že jsme nedosáhli žádných výraznějších úspěchů, nějak mě nic netlačilo k aktualizaci. smajlík Každopádně Spiky teď běhá úžasně, strašně moc se snaží a téměř neshodí ani latěčku. Jenže se nám tam občas "zamotá" nějaká odmítačka a tak. smajlík Freyeček běhá samozřejmě taky úžasně, jen ho uřídit je prostě oříšek. Navíc nemáme pořádně utvrzený slalom, zóny začal taky pěkně skákat, takže problémů spousty. Nicméně na nápravě se pracuje a vše vypadá na dobré cestě. Jinak se s ním běhá naprosto parádně a světlé okamžiky se v našich bězích najít dají. smajlík Časem vytvořím s těch světlých momentů video.
Chica
14.09.2014 20:24
Freyova sestřička Chica s Monikou Rylskou dnes na Mistrovství světa v agility vybojovaly 3. místo v agility jednotlivců. Ani ne rok od toho, co holky začaly závodit. smajlík
Videa
27.08.2014 10:59
Vthledem k tomu, že nestíhám nahrávat videa na stránky, jsou některá novější tady: https://www.youtube.com/channel/UCKy4cbsLE-zWlvw-TdVfppw
Freyova nevěsta
20.08.2014 12:27
Včera 19.8. měl Frey na návštěvě svoji první nevěstu Zippy. Vše proběhlo neuvěřitelně v pohodě a jak má být. smajlík Pokud by měl někdo zájem o štěňátko, může kontaktovat buď mě nebo majitelku fenečky Helenu Potfajovou.
Čebínský Král
17.08.2014 22:01
Na další závody jsme vyrazili do Čebína. Závody pískala Zsuzsa Veres a její parkury byly nádherné - běhavé, zároveň i technicky náročné. V sobotu jsme nakonec běželi jen dva běhy, protože příšla obrovská bouřka. V neděli se tedy běžel jumping ze soboty a další dva běhy + finále. Do toho jsme se ani s jedním pejskem bohužel nedostali. Spiky měl několik moc pěkných běhů, ale chybička tam vždycky byla. A Frey to zjednodušil - samé disky. Tentokrát jich bylo hodně řízených, opravovala jsem zóny. On je sice měl všechny, ale už moc spěchal a byly tak trošku odfláklé, takže jsem ho raději vracela. Jinak běhal krásně a hlavně rychle. smajlík Možná udělám nějaký sestřih videí.
Freyovi sourozenci
17.08.2014 21:53
Zatímco jsme si užívali dovolené Freyovi sourozenci se plně věnovali agility. Největšího úspěchu dosáhla sestřička Chica, která se nominovala se svojí paničkou Monikou na mistrovství světa v agility a to nejen do soutěže družstev, ale i jednotlivců!!!!
Chica a Fleur se zúčastnili European Open. Obě běhaly krásně, Chica se dokonce probojovala do finále!
Fleur a Patch se zúčastnili European Open Junior. Fleur tam vyhrála jeden z běhů s nejrychlejším časem.
Spiky dědečkem
17.08.2014 21:48
Spiky se v červenci stal podruhé dědečkem. Jeho dceři Accent Choco se narodila 3 krásná štěňátka.
Border Collie Classic
17.08.2014 21:42
Letos se tento jedinečný závod konal na Slovensku v Kamenném Mlýně, takže asi 1hodinu od Brna. Proto jsme tam nemohli chybět, i když jsem věděla, že pojedeme na naší úžasnou 6,5 týdenní dovolenou v Kanandě a na Aljašce. Tím pádem pejskové 7 týdnů neuvidí překážky, o kondičce ani nemluvě. Mojí i jejich. Navíc to nakonec dopadlo tak, že jedinej den, kdy jsem mohla teoreticky jít trénovat byl čtvrtek a ten propršel tak, že v Brně byly dokonce i záplavy. Takže jsme se z dovči vrátili v úterý v noci, dva dny měli pejsci na to si na mě opět zvyknout smajlík a v pátek ráno jsme vyrazili.
Ráno bylo trošku adrenalinové, když jsem na benzince (naštěstí ještě v Brně) zjistila, že mi prošla karta a v peněžence jsem měla 5 euro a 200kč. Takže jsem se přes celé Brno vracela pro peníze a pak se snažila časovou ztrátu dohnat. Dorazili jsme asi 5min. před koncem prezence. Takže aklimatizace Freye na překážky žádná. První jumping stavěl Jan Egil Eide a byl nádherně běhavý. No a světe div se, dali jsme ho s Freyem čistě!!!! Časové ztráty tam byly, ošetřovala jsem slalom, navíc Frey byl hodně opatrný. I přes to měl nejrychlejší čas a tím jsme se umístili na 1. místě. Byl naprosto úžasný. Tím jsme se nominovali do finále. Další open stavěla Lenka Pánková. Byl taky krásný, jen už o dost těžší. Frey ale běžel skvěle. Bohužel jsem ale byla pomalá a nestihla ukázat out, takže dis. Ale měli jsme všechny zóny a to naprosto luxusně. Navíc běžel neuvěřitelně soustředěně a samo rychle. Finále stavěl B. Huppe a trošku se zbláznil. Parkur byla tak A3 zkouška a to dost těžká. Takže nakonec doběhly jen 4 týmy a to tak, že i na prvním místě měli několik chyb. My mezi nimi nebyli, ale opět jsem byla z běhu nadšená. Neuvěřitelně jsem si běhy s Freyem užívala.
Spiky běhal v sobotu a neděli. Parkury byly krásné, jen některé na můj vkus až přehnaně těžké, plné outů. Nějaký jsem i vynechala, abych šetřila prstíky. Naštěstí vydržely a Spiky ani v neděli nekulhal. Běhal krásně, jen se nám tam pokaždé nějaká chybka vloudila. Dokonce v neděli skočil poprvé v životě zónu na ačku.
Nedělní finále bylo úžasné, skvělé výkony skvělých týmu. Musím hlavně vyzdvihnout Freyovu sestřičku Chicu, které bohužel spadla 1 laťka, jinak by byla na druhém místě.
Strážnice 2014
13.06.2014 22:31
První červnový víkend jsme s bordeříma klukama vyrazili směr Strážnice na MR border kolií v agility. Závody byly naprosto úžasné, všechno kromě počasí, bylo dokonalé. I ti psíci. Začnu Freyem, tam je to jednoduchý - všechny běhy disk. Ale už těch pěkných pasáží bylo víc. Dokonce občas téměř čistě až na ten disk. smajlík
Spiky byl taky úžasný, dokonce jsme zaběhli jeden čistý běh a jeden s jednou chybou. V družstvech jsme byli po prvním kole na 9. místě, což je z 46. družstev nádherný výsledek. V druhém kole se nám ale už tak nedařilo. Každopádně já měla moc velkou radost ze Spikyho.
Jediné co mě trochu naštvalo bylo to, že bohužel mi běhy s oběma klukama vycházely časově hodně podobně. Takže jsem celý den koukala a pak najednou běžela téměř zároveň. V neděli Frey dokonce běžel dva běhy po sobě s pauzou asi 5 min. A v tom šíleným horku to byl fakt masakr. Takže i shodil 2 laťky a to mu celý víkend nespadla ani jedna! Ale každopádně to byla chyba moje, měla jsem se někde vetřít a nebýt ňouma. Tak příště. smajlík
Úplně nejlepší věc celýho víkendu bylo Freyovo minirodinné setkání. Dojely sestřičky Fleur a Chika z Polska. Jsou naprosto úžasné, neuvěřitelně rychlé a šikovné. Prostě máme co dohánět.
Argo - 11 let
13.06.2014 22:17
Abych nezapomínala na našeho nejstaršího člena smečky. 7.6. oslavil Argi už 11 narozeniny. Přejeme mu hlavně zdraví, zdraví a ještě jednou zdraví. Jinak spousty granulek, kostiček, kokinek, pamlsků.... smajlík
[1]  |  [2] [3] [4] [5] [6]  |  [27]